W Gumniskach samochód wpadł do rzeki. Pierwsze skutki dzisiejszych intensywnych opadów śniegu

Pierwsze skutki dzisiejszych intensywnych opadów śniegu. Dziś rano w Gumniskach samochód osobowy wpadł do rzeki. Pojazd zjechał z drogi, zsunął się po stromym brzegu rzeki i wpadł do wody, a następnie dachował. Zdarzenie miało miejsce o godz.7.20.

W środku znajdowały się dwie kobiety, które opuściły pojazd o własnych siłach. Zajęło się nimi pogotowie ratunkowe. 47-letnia kobieta kierująca pojazdem, mieszkanka Gumnisk została zabrana do szpitala. Wstępnie odniosła ogólne potłuczenia.

„Pani straciła panowanie nad pojazdem (Fiat Sedici), wpadła w poślizg, zjechała ze stoku i wjechała do rzeki dachując” – informuje Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

„Na szczęście w rzece nie było zbyt dużo wody, bo sytuacja była groźna” – dodaje Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy PSP w Dębicy.

Jak podaje OSP Braciejowa:

[3/2021] 25.01.2020 o godzinie 7.21 dyżurny PSK dysponuje nas do zdarzenia drogowego w miejscowości Gumniska.

W działaniach brały udział zastępy:

– JRG 1 Dębica

– OSP Braciejowa

– ZRM

– Policja

Źródło: OSP Braciejowa

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach spowodowane dzisiejszymi intensywnymi opadami śniegu wymagają od uczestników ruchu szczególnej odpowiedzialności i rozwagi. Poranne zdarzenie w Gumniskach to nie jedyny wypadek z powiatu dębickiego, do jakiego doszło dzisiejszego poranka! Więcej czytaj na stronie Debica.TV.

Uwaga kierowcy – noga z gazu. Intensywne opady śniegu blokują ruch drogowy