W Głobikowej najlepsza Braciejowa

reklama

Braciejowa, Głobikowa i Brzeźnica – tak wygląda podium Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Sołtysa Sołectwa Głobikowa, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zastępcy Dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Zawody rozegrane zostały po raz pierwszy. Siatkarze zmierzyli się na oddanej do użytku w ubiegłym roku sali sportowej w Głobikowej. W dwudniowych zawodach wzięło udział siedem drużyn z Gminy Dębica i Pilzno. W sobotę odbyły się mecze grupowe, w niedzielę walczono zaś w fazie play off.

Powstanie nowoczesnej sali sportowej w Głobikowej pozwoliło na jeszcze lepszy rozwój sportu w tej miejscowości. Potwierdzeniem tego jest między innymi to, że w turnieju siatkarskim wzięła udział nie jedna, ale dwie drużyny złożone z zawodników gospodarzy.

Sportowe zmagania, które jak to już zostało powiedziane, wygrali siatkarze z Braciejowej, oglądało spore grono kibiców. Zawodnicy walczyli nie tylko o uznanie publiczności, ale także o puchary, piłki oraz statuetki dla najlepszych. Miłą niespodzianką dla każdego z zespołów były również pamiątkowe „głobikowskie” dinozaury.