[adrotate group="5"]
Strona główna Region Dębica W Dębicy ponad 150 tysięcy złotych dla Dzieci i Seniorów w ramach...

W Dębicy ponad 150 tysięcy złotych dla Dzieci i Seniorów w ramach 24 WOŚP

[adrotate group="5"]

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Mierzymy Wysoko” za nami! Wiadomo już, że w powiecie dębickim udało się zebrać co najmniej 150 tysięcy złotych. Fundusze zostaną przeznaczone na doposażenie oddziałów pediatrycznych oraz diagnostykę osób w podeszłym wieku. Rekordowa suma, która w Dębicy zasiliła konto WOŚP padła tuż przed światełkiem do nieba. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka przekazała 50 tys. zł na ręce organizatorów akcji.

Tegoroczną imprezę wsparło prawie 200 wolontariuszy. Ochotnicy w żółtych kamizelkach i z charakterystycznymi puszkami w ręku przyjmowali datki w zamian wręczając tradycyjne czerwone serduszka.

10 stycznia tak jak w całej Polsce, również i w naszym powiecie SIĘ DZIAŁO. Liczne imprezy odbywały się nie tylko na dębickim rynku czy hali MOSIR, ale również w gminie Dębica: w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu, w Centrum Edukacji Ekologicznej Stobierna, w remizie OSP Braciejowa oraz w Domu Kultury w Podgrodziu. Wszędzie tam trwały licytacje, a chętnych do pomocy maluchom i seniorom nie brakowało.

To stało się już tradycją, że Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy kończy się wraz z nadejściem godziny 20. Wtedy też wysyłane jest światełko do nieba, symbol życzliwości i empatii ludzkich serc. Wydarzenie to rokrocznie wspiera Grupa Tancerzy Ognia „Draconica”, która w popisowym układzie z płomieniami wzbudza podziw wszystkich zgromadzonych.

[adrotate group="10"]