26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy Dsc_0988 (copy) 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy

Rekordową sumę, bo ponad 270 tysięcy złotych zebrano podczas tegorocznego, 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie dębickim.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na ulice Dębicy i wielu miejscowości powiatu dębickiego wyszło kilkuset wolontariuszy, którzy w tym roku zbierali fundusze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Organizatorzy przygotowali specjalnie na tę okazję wiele atrakcji, między innymi na Rynku, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Galerii Dębickiej. Każdy mógł wspomóc akcję wrzucając datki do puszek oraz biorąc udział w różnych licytacjach.

Miłośnicy motoryzacji mieli okazję wziąć udział w VI Dębickiej Motoorkiestrze 2018, której organizatorem był Automobilklub Stomil w Dębicy. Po zakończeniu rajdów samochodowych odbyły się licytacje gadżetów i akcesoriów samochodowych oraz przejazdów samochodami wyścigowymi. Wiele atrakcji czekało również w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji . Zebrani mogli obejrzeć Ligę Halową, występy taneczne zespołu Złota Para, pokaz zumby przygotowany przez Klub SOHO, pokazy pierwszej pomocy medycznej, a na zakończenie wziąć udział w licytacjach. Z kolei na lodowisku swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego MORS w pokazie ,,Ice Show na lodzie”.

Finał WOŚP obfitował w wiele atrakcyjnych imprez. W Galerii Dębickiej znajdowało się specjalne stoisko Akademii Małego Strażaka, gdzie na darczyńców czekały specjalnie uszyte na tę okazję poduszki. Wszyscy zebrani mieli również okazję obejrzeć taneczne występy dziecięcego zespołu Fame-iki oraz dziewcząt z zespołu działającego przy OSP Czarna. Fundusze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano również na Ranczu Hucułek i w Klubie Endorfina Fitness and Squash.

O godzinie 16.30 na dębickim Rynku rozpoczęły się występy zespołów muzycznych i licytacje. Na scenie zaprezentowały się m.in.  Zespół Life Bars, MOK ART VOCAL, soliści z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego – Agata Przybyła i Paweł Malisz, Zespół DOC oraz Grupa Taneczna ,,Simply Swagg”. Tuż przed godziną 20.00 na scenie muszli koncertowej pojawili się przedstawiciele sztabu WOŚP, sponsorzy oraz władze miasta i powiatu z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem na czele. Czek na kwotę 50 tysięcy złotych na ręce szefowej Sztabu „Kwiatek” Małgorzaty Burdzy przekazała Aleksandra Małozięć Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka SA. Tradycyjnie finał WOŚP w Dębicy zakończony został „Światełkiem do nieba” w wykonaniu Grupy Tanecznej Ognia „DRACONICA”.

Zdjęcia: Sztab finału WOŚP ,,Kwiatek”

 

źródło: UM Dębica