Uzdrowisko Latoszyn wraz z organizatorami: Galeria Sztuki MOK w Dębicy oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica zapraszają na otwarcie wystawy prezentującej twórczość artysty Andrzeja Korca. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 stycznia 2023r. o godz. 17:00 w Pijalni Wód.

ANDRZEJ KORZEC

Ur. się w Żarach w 1959 r. Studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha. Dyplom uzyskał w 1989 r. Obecnie uczy rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Rzeszowie. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie, oraz Międzynarodowy Plener Malarsko-rzeźbiarski Rakszawa i Orzechówka. Uczestniczył w wielu sympozjach, plenerach i wystawach: Polska, Austria, Czechy, Ukraina, Niemcy, Włochy, Słowacja, Francja, Węgry. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu. W 2006 r. brał udział w polsko-francuskim projekcie Piękno natury w Les Arcys, Volgre (Francja). W konkursie Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2008 otrzymał nagrodę Fundacji Rodziny Zbigniewa Jana Krygowskiego – BWA Rzeszów. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za 1996/97 rok, a w 2002 Burmistrza Klagenfurtu. Prezentował swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

Źródło: https://latoszynzdroj.com/uzdrowisko-latoszyn-wraz-z-organizatorami-galeria-sztuki-mok-w-debicy-oraz-centrum-kultury-i-bibliotek-gminy-debica-zapraszaja-na-otwarcie-wystawy-prezentujacej-tworczosc-artysty-andrzeja-korca-wer/