Uwaga! „Sienkiewicza” przenosi się na „Cmentarną”! Świetlica „Zgrana Paka” otwiera nową siedzibę!

Na ten moment Dzieciaki ze Zgranej Paki czekały od dawna. To wielka chwila, która zapisze się na kartach historii Placówek Wsparcia Dziennego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Dalszy ciąg wspaniałej opowieści rozgrywać się będzie już w nowej lokalizacji jednego z oddziałów. „Sienkiewicza” przenosi się na „Cmentarną”. Kolejny rozdział rozpoczęty. Odbiór techniczny przeprowadzony przez najważniejszą z komisji polegał na skrupulatnym przetestowaniu wszystkich sprzętów i zabawek. Obiekt pomyślnie przeszedł kontrolę.

Aby pomieszczenia mogły nabrać tak pięknych, bajkowych kolorów, potrzebne było dużo pracy. Przed dyrekcją MOPS-u oraz władzami Miasta Dębica otworzyła się czysta, niezapisana karta.

Komnata Małolata, czyli pracownia manualna, Strefa Dzieciaka – pracownia sportowo – komputerowa, Kraina Cifa – pomieszczenie gospodarcze, a także Kuchcikowo i Wygódka. Nowe, wyremontowane i w pełni wyposażone sale już czekają na dzieci. Dzięki pracy, wsparciu i zaangażowaniu wielu osób – firm, sponsorów, ludzi z branży budowlanej, wychowawców, rodziców, oraz osób prywatnych udało się zaadaptować budynek oraz urządzić piękną, kolorową świetlicę. Dziewczynki oraz chłopcy z Kraszewskiego i Matejki życzą swoim znajomym wspaniałych przygód i samych dobrych dni spędzonych w nowej lokalizacji.

Placówka Wsparcia Dziennego działała na ul. Sienkiewicza 1 od 2008 roku. W lipcu 2022 roku rozpoczął się remont nowej siedziby – w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Cmentarnej. W zastępstwie dzieci miały zajęcia w PWD przy ul. Matejki. Dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli będą miały teraz lepsze warunki do nauki i zabawy. Większe, kolorowe pomieszczenia oraz nowoczesne wyposażenie zakupione w ramach realizowanych projektów to lepszy rozwój podopiecznych. Obniżono sufity, wykonano instalację elektryczną, doprowadzono Internet, ułożono panele, dostosowano aneks kuchenny, odnowiono ściany. W takim przyjaznym otoczeniu codzienne zajęcia będą przyjemnością. Zgrana Paka to miejsce, gdzie dzieci znajdują nie tylko wsparcie, ale również przyjaciół!