Uwaga! Różyczka potrzebuje Twojej pomocy

Ile jest warte zdrowie? W przypadku 2 letniej Róży wyceniono je na ponad 400 tysięcy złotych. Tyle kosztuje operacja. Bez niej nóżka dziewczynki chorej na dysplazję piszczelową mogłaby złamać się w każdej chwili.

Dysplazja kości piszczelowej jest wynikiem nerwiakowłókniowatości typu I. To genetyczna choroba , która dotyka jedno na 3000 dzieci. W jej konsekwencji w ciele chorującej osoby tworzą się guzy. U Róży taka zmiana pojawiła się w kręgosłupie i głowie.

Mimo, że codzienność Róży wypełniona jest  bolesnymi wizytami u lekarzy i ortopedów, dziewczynka podobnie jak jej rówieśnicy, z ciekawością i radością odkrywa świat.

W akcję zbierania środków na operację licznie włączyły się instytucje samorządowe, organizacje i osoby prywatne. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy wraz z Placówkami Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” do końca listopada prowadzą zbiórkę nakrętek dla Małej Różyczki.  Poprzez portal  siepomaga.pl można wpłacić dowolną kwotę na rzecz operacji. Nie próżnuje także społeczność facebooka. W sieci prowadzone są liczne aukcje/licytacje dla Różyczki.

https://www.facebook.com/groups/2409173209353659/

https://www.siepomaga.pl/roza-dabrowska