Uwaga na silny wiatr! Ponad 20 interwencji dębickiej Straży dzisiejszego poranka!

reklama

Pierwsza jesienna noc nie była dla nas łaskawa. Deszcz i silny wiatr dał się we znaki w całej Polsce. Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy pierwsze zgłoszenie wpłynęło o 5 nad ranem. Do godziny 9.00 było ich już ponad 20.Strażacy interweniowali między innymi w Dębicy, Pilźnie, Róży, Nagoszynie, Dobrkowie i Lipinach. Jednostki wyjeżdżały głównie do powalonych lub połamanych drzew. W Nawsiu Brzosteckim wiatr wyrwał okno w budynku mieszkalnym.

Wczorajszej nocy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało za pomocą SMS-ów: – „Uwaga! W nocy na południu województwa bardzo silny wiatr. Nie chowaj się pod drzewami. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem są zagrożeniem. Śledź info pogodowe”. Niestety, wszystko wskazuje na to, że ta informacja może być aktualna również dzisiejszej nocy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dla południa Polski. Ostrzeżenie meteorologiczne mówi o silnym wietrze, również w powiecie dębickim.

Jesteśmy w stałej gotowości 24 godziny na dobę. Cały czas monitorujemy sytuację – potwierdził w rozmowie z redakcją Debica.TV Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.