Zerwany dach internatu „Mechanika”. Orkan „Ciara” szaleje

reklama

Z ostatniej chwili!

Szalejący nad Europą Orkan „Ciara” nie ominął również powiatu dębickiego. Zerwane dachy, powalone drzewa. Strażacy od 1 w nocy walczą ze skutkami silnego wiatru. Naderwane ok. 20 metrów dachu na internacie przy Zespole Szkół nr 1 w Dębicy, zerwana blacha z miejskiego Przedszkola Miejskiego nr 1, uszkodzone pokrycia na domach prywatnych m.in. w Stasiówce, Nagawczynie i Wiewiórce, połamane drzewa m.in. w Czarnej, Chotowej, Pustkowie, Zawadzie oraz w Dębicy. Żywioł nie daje za wygraną i niestety wszystko wskazuje na to, że szybko nie odpuści. W woj. podkarpackim obowiązuje ostrzeżenie pogodowe II i III stopnia. W powiecie dębickim II stopnia.

W Wiewiórce wiatr zerwał dach budynku gospodarczego uszkadzając zaparkowane obok samochody. OSP KSRG Żyraków usuwa skutki zdarzenia.

Wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało Alert RCB do mieszkańców województw dolnośląskiego, opolskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego o treści: „Uwaga! Dziś (9/02) po południu, w nocy i jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz, zostań w domu”.

Informacja Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego:  Gwałtowny niż nad Polską: „Silne porywy wiatru do 110 km/h, w górach do 200 km/h. W poniedziałek oprócz silnego wiatru należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. We wtorek i środę wiatr nieco osłabnie, jednak nadal będzie dość silny i porywisty”.

zdjęcia: OSP KSRG Żyraków