[adrotate group="5"]
Strona główna Artykuł Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

[adrotate group="5"]

W miniony weekend w Dębicy odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotę przy pomniku ppłk. Ludwika Marszałka oraz Żołnierzy Niezłomnych. Zgromadzeni wzięli udział w Capstrzyku Strzeleckim oraz wspólnej modlitwie, po której złożono kwiaty i znicze.

W niedzielę obchody rozpoczęto na dębickim Rynku. Po podniesieniu flagi państwowej złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Następnie uczestnicy wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jadwigi, po której nastąpił przemarsz na cmentarz wojskowy, gdzie po modlitwie, apelu pamięci i salwie honorowej złożono kwiaty przy symbolicznym grobie ppłk. Adama Lazarowicza.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/uroczystosci-z-okazji-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-niezlomnych-4525.html

[adrotate group="10"]