W miniony weekend w Dębicy odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uroczystości rozpoczęły się w sobotę przy pomniku ppłk. Ludwika Marszałka oraz Żołnierzy Niezłomnych. Zgromadzeni wzięli udział w Capstrzyku Strzeleckim oraz wspólnej modlitwie, po której złożono kwiaty i znicze.
W niedzielę obchody rozpoczęto na dębickim Rynku. Po podniesieniu flagi państwowej złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Następnie uczestnicy wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jadwigi, po której nastąpił przemarsz na cmentarz wojskowy, gdzie po modlitwie, apelu pamięci i salwie honorowej złożono kwiaty przy symbolicznym grobie ppłk. Adama Lazarowicza.






