W dniu 16 października 2025 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się Wojewódzka Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia wręczone zostały odznaczenia i nagrody przyznane nauczycielom oraz pracownikom oświaty z województwa podkarpackiego – w tym Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji oraz nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W gronie wyróżnionych znalazła się Pani Stanisława Piłat, która otrzymała Medal za Długoletnią Służbę. Pani Stanisława przez ponad 40 lat oddana była pracy w oświacie, z czego aż 34 lata – od 1991 roku do 30 czerwca 2025 roku – z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem pełniła funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzeźnicy.
Pani Stanisława jest osobą o niezwykłej wrażliwości i empatii, zawsze otwartą na potrzeby drugiego człowieka. Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Jej spokój, pogoda ducha, dyplomacja i umiejętność budowania dobrych relacji międzyludzkich sprawiają, że cieszy się ogromnym szacunkiem w środowisku lokalnym i szkolnym. Jest niekwestionowanym autorytetem – zarówno dla współpracowników, uczniów, jak i rodziców.
Serdecznie gratulujemy Pani Stanisławie Piłat tego zaszczytnego wyróżnienia, dziękując jednocześnie za wieloletnią, pełną oddania pracę na rzecz edukacji i wychowania młodego pokolenia.









