Uczniowie zadbają o Górę Śmierci

Uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej w Pustkowie-Osiedlu podjęli się sprawowania opieki nad Górą Śmierci. 11 października odbyło się wręczenie legitymacji nowym członkom Uczniowskiej Straży Góry Śmierci.

Dbanie o Górę Śmierci, która jest szczególnym miejscem pamięci narodowej w gminie Dębica, jest już wieloletnią tradycją uczniów Zespołu Szkół w Pustkowie-Osiedlu. 11 października 17 osób zobowiązało się do dbania o porządek w tym miejscu. Zaplanowane zostały prace na cały rok.

Ponadto członkowie Uczniowskiej Straży Góry Śmierci mogą włączać się w organizację uroczystości patriotyczno–religijnych na Górze Śmierci, Nocy Muzeów czy Modlitewno–Edukacyjnego Spotkania Młodych.

Młodzież otrzymała legitymacje z rąk pracowników Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci – Mariana Matkowskiego i Łucji Szumańskiej oraz pani Agnieszki Kani – dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie – Osiedlu. Opiekunem grupy została pani wicedyrektor Liliana Piętka.

Uczniowska Straż Góry Śmierci powstała dzięki współpracy Zespołu Szkół i Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania działającego w strukturach Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Fot. Ekspozycja historyczno-dydaktyczna przy Górze Śmierci

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/uczniowie-zadbaja-o-gore-smierci-3667.html