Tydzień Bibliotek pełen atrakcji – Serwis informacyjny Miasta Dębica

08 maja 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Spotkania z Jarosławem Kretem i Mateuszem Adamczykiem, warsztaty dla dzieci, noc bibliotek oraz rodzinny piknik w parku im. Włodzimierza Skarbek-Borowskiego. To program tegorocznego, dębickiego Tygodnia Bibliotek, który rozpoczyna się już dzisiaj.

Pierwszym wydarzeniem będzie dzisiejsze spotkanie o godz. 17:00 z dziennikarzem telewizyjnym, fotoreporterem i podróżnikiem – Jarosławem Kretem. Odbędzie się ono w ramach zadania „Wędrówki po świecie z dębicką biblioteką”.

We wtorek z kolei Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna gościć będzie językoznawcę – Mateusza Adamczyka. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17:00.

Noc Bibliotek 12 maja (piątek) także zapowiada się ciekawie. Przebiegać będzie pod hasłem „Wędrówki po świecie z dębicką biblioteką”. Od 17.00 na dzieci czekać będzie interaktywny spektakl teatralny pt. „Doktor Dolittle” w wykonaniu Studia Teatralnego KRAK-ART. Tuż po inscenizacji uczestnicy wyruszą w wirtualną podróż do Ukrainy wraz z dziećmi. Nie zabraknie gier i zabaw z czterech stron świata oraz nutki sensacji, w poszukiwaniu wyjścia z escape roomu, natomiast miłośnicy twórczości będą mogli stać się autorami pocztówek, a także obejrzeć wystawę pt. „Biblioteka – centrum świata”.

Dzień później, 13 maja, Miasto Dębica i biblioteka zapraszają na Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które odbędą się w Parku Miejskim im. Skarbek-Borowskiego w Dębicy. Na uczestników od godz. 16:30 czekać będzie program edukacyjno-animacyjny, dmuchańce, fotobudka, malowanie buzi, ścianka wspinaczkowa, strzelanie do celu oraz zabawy z Kinder SID-em, jak również konkursy wiedzy. Nie zabraknie także słodkich przekąsek oraz przysmaków z grilla.

Źródło: https://debica.pl/tydzien-bibliotek-pelen-atrakcji/