Tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie pieszego w Brzostku

reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w Brzostku. 61-letni mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans po godz. 17, na ulicy Szkotniej w Brzostku. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu wypadku, 61-letni mieszkaniec Brzostka szedł jezdnią i został potrącony przez kierującego samochodem marki Daihatsu. W wyniku potrącenia i doznanych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości 31-letniego kierowcy wykazało, że był trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze wraz z prokuratorem. Policjanci zabezpieczyli na miejscu wypadku ślady kryminalistyczne, które pomogą w ustaleniu przebiegu i okoliczności tego zdarzenia. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzostku.

Pamiętajmy, że piesi podczas zdarzeń drogowych mają najczęściej najmniejsze szanse na przeżycie. W okresie jesienno – zimowym, gdy warunki na drodze stają się trudniejsze, wcześniej zapada zmrok, pieszy w ciemnym ubraniu i bez odblasków jest praktycznie niewidoczny dla kierujących. Sami zatroszczmy się o swoje bezpieczeństwo pamiętając, że dzięki niewielkiemu odblaskowi jesteśmy bardziej widoczni na drodze. Pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowców już z odległości około 200 m.

Źródło: Podkarpacka Policja