Termy i hotel – podczas I sympozjum w Latoszynie Zdroju rozmawiano o planach na przyszłość

Patrzenie w przeszłość i oglądanie widoków na przyszłość – tak można podsumować pierwsze sympozjum na temat Latoszyna Zdroju. Konferencja była okazją do uczczenia historycznej chwili w dziejach ośrodka – nadania statusu uzdrowiska sołectwom Latoszyn i Podgrodzie. Zeszłoroczne rozporządzenie Rady Ministrów zamknęło początkowy etap starań o reaktywację i postawiło przed Gminą Dębica nowe wyzwania. O tym, ale także o leczniczych właściwościach wód oraz klimatu mówiono podczas sympozjum.

Podczas konferencji nie zabrakło również podsumowań oraz wspomnień na temat niełatwej drogi, jaką musiały przejść osoby zaangażowane w budowę ośrodka. Latoszyn Zdrój ma swoich sympatyków na terenie całej Polski. Należy do nich również znany aktor teatralny i filmowy – Stanisław Brudny, który w swoim przemówieniu ożywił obraz przedwojennego uzdrowiska.

Gmina Dębica zapowiada nowe inwestycje. Jeszcze w tym roku park zdrojowy oraz amfiteatr czeka remont. Mowa również o powstaniu hotelu, wioski galicyjskiej, ogrodów sensorycznych czy piaskowej plaży. Najgłośniejsze są jednak starania o latoszyńskie termy oraz aquapark.

Sympozjum zakończył występ artystyczny. Na scenie zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego oraz Grupa Teatralno-Kabaretowa „ŻABA”.