Takiego Konkursu w Dębicy jeszcze nie było! Konkurs Pocztów Sztandarowych im. kpt. Edmunda Książka

Drużyny sztandarowe z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pustkowie- Osiedlu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Dębickich Saperów wygrały pierwszy Konkurs Pocztów Sztandarowych im. kpt. Edmunda Książka w Dębicy. Do rywalizacji zgłosiło się sześć grup ze szkół podstawowych i trzy ze szkół ponadpodstawowych. Przed nimi było nie lada wyzwanie.

To zaszczyt stać ze szkolnym sztandarem – zaznacza dr Jacek Magdoń z rzeszowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Potwierdzają to uczestnicy konkursu.

Jak zauważa Maciej Małozięć, wiceburmistrz Dębicy na patrona przedsięwzięcia nie przypadkowo wybrano kpt. Edmunda Książka. Był żołnierzem Armii Krajowej Obwodu Dębica, aktywnym członkiem środowiska kombatanckiego w Dębicy i opiekunem sztandarów Związku AK.

Za organizację konkursu dziękowała jedna z  córek kapitana – Grażyna Kędzior, która nie kryła wzruszenia.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęła grupa sztandarowa z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku, a trzecie Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy.

W kategorii szkół podstawowych najlepiej zaprezentowała się grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Dębickich Saperów w Dębicy. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrkowie. Trzecie miejsce zajęli uczniowie ze  Szkoły  Podstawowej im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej.

Na wydarzenie zaprosili: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy przy współpracy z: Miastem Dębica, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego JS 2017 w Dębicy, a także Miejskim Ośrodkiem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dębicy.