SZTUK-MISTRZ Norwid w dębickiej bibliotece

Było recytowanie wierszy Cypriana Kamila Norwida oraz rozstrzygnięcie konkursu na portfolio Wieszcza, pt. „SZTUK-MISTRZ jakiego nie znamy… poeta, malarz, podróżnik, grafik i rzeźbiarz”, wykład dr Małgorzaty Wiernasz-Gawle oraz koncert muzyczny Mateusza Kluzy, młodego autora albumu pt. NORWID 2021. Tak upłynął wieczór norwidowski w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Dębicy. To jednak nie koniec – wyjaśnia Monika Rojek -Kałek p.o. dyrektora biblioteki.

Wydarzenia odbyły się z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Warto nie tylko czytać utwory Norwida ale wczytywać się w nie – podkreśla dr Małgorzata Wiernasz-Gawle.

W czasie wieczoru wręczono nagrody uczestnikom konkursu na portfolio Wieszcza, pt. „SZTUK-MISTRZ jakiego nie znamy… poeta, malarz, podróżnik, grafik i rzeźbiarz”. Jak mówili uczniowie, nie było to łatwe zadanie.

Zwycięskie prace można podziwiać w Czytelni i Dziale Zbiorów Regionalnych w otoczeniu wystawy okolicznościowej „Norwid 130”, a także prac inspirowanych twórczością poety, stworzonych przez uczniów dębickich szkół.