Szalone Dni Dębicy 2019

Dni Dębicy tego roku należały do najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka, pierwszy dzień święta miasta skrojony został z myślą właśnie o nich. Barwny korowód uczniów szkół podstawowych rozpoczął 2-dniową zabawę.

Na dzieciaki czekały: ekologiczny show, występy zespołów artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury i liczne atrakcje. Był lunapark, kule wodne i słodkości. Do wspólnego śpiewania i tańczenia zaprosiła Majka Jeżowska.

Liczne stragany ze smakołykami i przekąskami czy stoiska lokalnych firm cieszyły się dużym zainteresowaniem. Była okazja zobaczyć zabytkowy autobus i porównać go z najnowszym nabytkiem MKS-u. Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy na zakończenie pierwszego dnia świętowania był przedsmakiem tego, co działo się na scenie w niedzielę. W rockową atmosferę wprowadziły młode lokalne zespoły: Hideaway i Why Not? Dryg do muzyki pokazali też laureaci tegorocznej edycji Dębica Open Festival.

Wieczorem dębicki rynek przypominał centrum Aten. Greckie melodie, stroje i naukę tańca pokazała grupa wokalno – instrumentalna Mythos. Tuż po ich występie władze miasta uhonorowały zasłużonych miastu animatorów kultury.

Na mieszkańców czekało energetyczne zakończenie! Istniejący od 30 lat rockowy zespół IRA porwał tłumy do wspólnej zabawy. Dębiczanie nie pozostali dłużni i odśpiewali kończącemu 50 lat frontmenowi – Arturowi Gadowskiemu, głośne sto lat.