Szachowe powitanie wiosny

18 marca br. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzeźnicy odbył się Indywidualny Turniej Szachowy „Powitanie wiosny”. Został on zorganizowany dzięki współpracy szkoły podstawowej i brzeźnickiej parafii. Podczas inauguracji turnieju wszystkich uczestników powitał wójt gminy, Pan Stanisław Rokosz życząc wszystkim uczestnikom sportowych zmagań, ciepłe słowa skierował do najmłodszych uczestników turnieju w kategorii Juniorzy. W turnieju ogółem udział wzięło 69 uczestników w kategoriach OPEN i JUNIORZY. Rozegrano 8 rund w systemie szwajcarskim. Sędzią głównym był Pan Wiesław Kasperek.

W kategorii OPEN zwycięzcą został Tomasz Mika z Czarnej, drugie miejsce zajął Piotr Sygulski GRYF Dębica, a trzecie Kamil Smusz z Pilzna.

O wysokim poziomie szachistów świadczył udział w turnieju m.in. wielokrotnego mistrza Polski ks. Wojciecha Soli, a także zdobywczyni srebrnego medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet Haliny Jałowiec, która otrzymała nagrodę dla najlepszej kobiety w turnieju.

W kategorii Junior zwyciężył Kacper Niewola grający w UKS Omega, drugie miejsce zajął Jan Draganik z Pilzna,  a trzecie Jakub Radwański z Krakowa. Najmłodszym uczestnikiem był 5 – letni Antoś.

Nagrodzeni zostali najlepsi uczestnicy turnieju z Brzeźnicy: w kategorii OPEN – p. Jakub Pasierb, a w kategorii Junior – uczeń klasy ósmej – Daniel Mosior.

Serdeczne podziękowania składamy ks. Szczepanowi Czyżyckiemu z Brzeźnicy, który był inicjatorem i organizatorem turnieju.

Był to pierwszy taki turniej w Brzeźnicy, a organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną edycję w przyszłym roku.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/szachowe-powitanie-wiosny-3168.html