Młodzież Zapobiega Pożarom – eliminacje gminne

21 lutego 2020 roku w Zespole Szkół w Pustyni odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju udział wzięło 49 zawodników z 13 szkół z terenu Gminy Dębica, podzielonych na dwie grupy wiekowe.

Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury eliminacji gminnych w składzie :

Dorota Darłak – Przewodniczący
Anita Micek-Ćwiok – Sekretarz
Jan Moskal  – Członek
Marcin Nowak – Członek
Mateusz Mazur – Członek

po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych :

W pierwszej grupie wiekowej tj. uczniowie klas I-VI szkół podstawowych:

I miejsce zajęła : Natalia Sędłak z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  w Pustkowie.

II miejsce zajęła : Martyna Żurawska z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie – Osiedlu.

III miejsce zajęła: Patrycja Kliś ze Szkoły Podstawowej w Stasiówce.

natomiast w drugiej grupie wiekowej tj. uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII :

I miejsce zajął: Antoni Rak z Zespołu Szkół w Pustyni.

II miejsce zajął: Michał Rak z Zespołu Szkół w Pustyni.

III miejsce zajęła: Sylwia Nicoś ze Szkoły Podstawowej w Głobikowej.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom „ otrzymali dyplomy oraz nagrody za I,II,III miejsca w postaci piłek siatkowych, zestawów do badmintona oraz toreb sportowych jak również książki dla pozostałych uczestników turnieju, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza.

Zdobywcy I i II miejsca w każdej kategorii wiekowej wezmą udział w eliminacjach powiatowych.