Święto Plonów w Gminie Dębica – Dożynki 2022

Święto Plonów w Gminie Dębica. Msza w Zawadzkim Sanktuarium oficjalnie rozpoczęła uroczystości. Mieszkańcy podziękowali za szczęśliwe zakończenie żniw. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych, tradycyjnych wieńców wykonanych z tegorocznych zbiorów. Po nabożeństwie przyszedł czas na zabawę. Na Dożynkach Gminy Dębica było gwarnie, muzycznie i wesoło!

Wszyscy bawili się w Gumniskach. Kapryśna pogoda nie wystraszyła mieszkańców, którzy licznie przybyli na plac przy „Orliku”, by wspólnie spędzić ten czas. Koncert Orkiestry Dętej z przytupem rozpoczął wielkie świętowanie.

Zgodnie z tradycją, nie mogło zabraknąć również obrządku dzielenia się chlebem. Na ręce wójta Stanisława Rokosza symboliczny bochenek przekazali Starostowie Dożynek.

Konkursy z nagrodami, dmuchańce dla najmłodszych oraz oczywiście koncerty. Przygotowano moc atrakcji. Zgodnie z charakterem imprezy, zagrały grupy krzewiące regionalny folklor poprzez muzykę, taniec i śpiew, czyli znane i lubiane zespoły: HEJA HOLA, Podgrodzianie, Wiarusy, oraz Pustkowianie. Jako wisienka na torcie, sceną w góralskim stylu zawładnął zespół TerazMy. Dożynki Gminne zakończyła zabawa taneczna z zespołem QUATRO.