Wystrzałowe Dożynki Gminy Dębica

reklama

Tradycją w Gminie Dębica jest, że w Święto Matki Boskiej Siewnej i w święto wszystkich rolników hucznie obchodzi się dożynki gminne. Jak co roku uroczystości rozpoczęło nabożeństwo w Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej, skąd wielobarwny pochód udał się do Pustkowa- Osiedla, na dalszą część wydarzenia. Tam, na obiektach Kompleksu Nemo zgromadzili się wszyscy Ci, którzy chcieli docenić rolników za ich całoroczne poświecenie i pracę na roli.

Święto plonów nie mogło odbyć się bez tradycyjnego ceremoniału rozkrojenia i rozdania chleba, któremu przewodniczył włodarz gminy wraz ze starostami dożynek.

Co roku, władze samorządu zapraszają do wspólnego świętowania innych partnerów. Tym razem w organizację włączyła się m.in. Podkarpacka Izba Rolnicza, która zaserwowała pełne stoły Podkarpackich Przysmaków Drobiowych.

Dożynki to nie tylko tradycja, ale i zabawa. Na imprezie przygotowano liczne atrakcje: występy szczudlarzy, pokazy lotnicze, liczne stoiska i oczywiście dmuchańce dla najmłodszych. Można było wesprzeć niepełnosprawne dzieci z terenu gminy, wrzucając dowolny datek podczas akcji charytatywnej GOPS-u i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”. Na scenie też się działo. Wystąpiły zespoły artystyczne działające na terenie gminy, Klub Aktywnych Kobiet, Wiarusy, Kurasie i Kapela Plus Trio. A wieczorem dwa koncerty i zabawa taneczna. Tegoroczne zakończenie świętowania, dzięki pokazowi fajerwerków było naprawdę wystrzałowe!