Świetlice Zgrana Paka w Dębicy zapraszają dzieci z Ukrainy

Miasto Dębica od poniedziałku uruchamia kolejne dwie Placówki Wsparcia Dziennego na potrzeby ukraińskich dzieci. Będą to świetlice przy ul. Matejki i Sienkiewicza. Decyzja zapadła po tym jak okazało się, że otwarta w ubiegłym tygodniu placówka przy ul. Kraszewskiego  pęka w szwach. Codzienne na zajęcia przychodzi około 30 dzieci w wieku od 3 do 16 lat.

Od poniedziałku wszystkie świetlice prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będą czynne od poniedziałku do piątku, od godz. 10:00 do 18:00. Do skorzystania z oferty zachęca swoich rodaków młoda Ukrainka.

Запрошуємо дітей з України на заняття до клубів Зграна Пака. З понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00 Запрошуємо дітей від 3 до 18 років. Діти від 3-5 років приймаються під опікуном.

Na wszystkich  świetlica dla dzieci organizowane będą zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Planowane są także wyjazdy na basen, lodowisko i do kina.

Przypominamy również, że miejskie przedszkola i żłobki prowadzą zbiórkę słodyczy, które mają trafić do dzieci na Ukrainę.