Miasto Dębica uruchamia świetlicę dla dzieci z Ukrainy

Placówka Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ul. Kraszewskiego 90 od jutra otwiera swoje drzwi dla przebywających w Dębicy dzieci z Ukrainy. Będą tam mogły ciekawie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami.

Świetlica prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynna dla dzieci z Ukrainy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00. Będą tam dla nich organizowane zajęcia plastyczne, gry i zabawy. – Mamy świadomość, że w Dębicy jest coraz więcej ukraińskich dzieci. Dlatego zdecydowaliśmy, że jedna ze świetlic „Zgranej Paki” zostanie dla nich otwarta, aby dzieci miały szansę spotkać się ze swoimi rówieśnikami i nie myśleć o wojnie – zaznacza Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

Przypominamy, że miasto Dębica cały czas prowadzi zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy. Obecnie najbardziej niezbędne artykuły to: koce, śpiwory, karimaty, konserwy i latarki. Pomoc humanitarna z naszego miasta dociera przede wszystkim za naszą wschodnią granicę.

Do środków pierwszej potrzeby należą także bandaże, gazy sterylne, strzykawki, igły jednorazowe, pyralgina dla dorosłych, dla dzieci w czopkach, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dla dorosłych i dla dzieci w syropach. W pomoc zaangażowały się dębickie apteki, firmy transportowe oraz lokalne przedsiębiorstwa.

Miasto Dębica uruchomiło także zbiórkę publiczną pn. Zbiórka humanitarna Dębica dla Ukrainy, którą prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram”.
Bank Spółdzielczy Rzemiosła Nr rachunku bankowego 30 8589 0006 0030 0988 2586 0002 z dopiskiem: Dębica dla Ukrainy.

Źródło: https://debica.pl/miasto-uruchamia-swietlice-dla-dzieci-z-ukrainy/