Światowy Dzień Wody w Dębicy

Dzień wody 2016

21 marca w Galerii „Raj” odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego i fotograficznego „Woda i Praca” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody. Organizatorem konkursu który odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy są Wodociągi Dębickie we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespołem Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy.

22 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem dostępności wody w każdym zakątku świata i zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi.
Dziś niemalże połowa zatrudnionych na świecie (ok.1,5 miliarda ludzi) pracuje  w sektorach związanych z wodą i prawie wszystkie te miejsca pracy bezpośrednio i pośrednio zależą od wody i od osób, które zapewniają jej bezpieczną dostawę. Niestety, dla milionów pracowników czysta woda jest czymś rzadkim, niedostępnym. W krajach słabo rozwiniętych podstawowe prawo ludzi do czystej wody w miejscu pracy nie jest przestrzegane.
Celem Światowych Dni Wody w roku 2016, obchodzonych pod hasłem – Woda i Praca –jest pokazanie, jak wystarczająca ilość i poprawa jakości wody, może zmienić życie i źródła utrzymania pracowników, a w efekcie przekształcić społeczeństwa i gospodarki świata. Lepsza Woda to lepsza Praca. Możliwość zatem zmiany życia na lepsze.

O godz. 12.00 w Galerii Raj otwarta zostanie wystawa nagrodzonych prac konkursowych, natomiast o godz. 17.00 będzie miało miejsce wręczenie nagród i wyróżnień. W programie obchodów zaplanowany został m.in. pokaz kolekcji mody zaprojektowanej przez uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, pokaz robota lego oraz malowanie twarzy i gipsowych domów.

 

źródło: UM Dębica