Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

reklama

4 października obchodzony był już po raz dziewiąty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie ze szkoły w Nagawczynie przyłączyli się po raz czwarty do tej akcji. Grupa 30 uczniów, która dobrze zna tabliczkę mnożenia przygotowała dekoracje na korytarzu, podzieliła sie w zespoły trzyosobowe. Zespoły też musiały przygotować karty z pytaniami – działania dotyczące mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Każdy z grupy otrzymał od koordynatorki akcji pani Anny Kubisztal plakietkę – egzaminator oraz naklejki EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA dla osób, które dobrze odpowiedzą na zadane pytania. 

Z samego rana po szkole zaczęły krążyć patrole egzaminatorów. Mali pytali dużych czyli rodziców, nauczycieli, starszych kolegów i koleżanki. Pytali też uczniów z klas trzecich. Uczniowie ci dobrze opanowali tabliczkę. Byli w pobliskim sklepie, bibliotece publicznej, domu kultury w Nagawczynie. Trzech chłopców z kl. V, którzy byli najbardziej zaangażowani w akcję wybrało się z koordynatorką akcji panią Anną Kubisztal do Urzędu Gminy. Ku uciesze uczniów wszyscy potraktowali ich poważnie. Solidnie odpowiadali na pytania, za co otrzymywali naklejkę ekspert tabliczki mnożenia. Chłopcy byli pod wrażeniem, że starsi tez znają  dobrze tabliczkę mnożenia.

Zachęcamy wszystkich małych i dużych do utrwalania tabliczki mnożenia, bo jest  ona potrzebna w każdym miejscu, w różnych sytuacjach życiowych.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-1162.html