„Studio odnowy fizycznej treningiem” dla seniorów już otwarte

 „Studio Odnowy Fizycznej treningiem” z profesjonalnymi 6 fotelami rekondycyjnymi w Siedzibie Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” – już otwarte. Pierwsze zajęcia usprawniające kondycję ruchową już się odbyły. Maszyny przetestowane, seniorzy nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

Seniorzy ćwiczyli pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Każde z urządzeń rozwija i kształtuje inną partię ciała. Pełna sesja rehabilitacji trwa 30 minut,  po 5 minut na każdym urządzeniu. Dzięki stałemu rytmowi ćwiczeń wymuszanemu przez maszynę gimnastyka ta przynosi dużo lepsze efekty niż to ma miejsce w przypadku „gimnastyki tradycyjnej”. Fotele rekondycyjne o napędzie elektrycznym redukują w znacznym stopniu wysiłek fizyczny. Ćwiczenia na nich są przyjemną formą rehabilitacji.

Zaproszenie do skorzystania z gimnastyki rehabilitacyjnej skierowane jest najpierw  do Seniorów. Niedługo ze sprzętu będą mogli korzystać wszyscy chętni dębiczanie, którzy chcą usprawniać swoje ciało. Sprzęt do ćwiczeń został zakupiony ze środków Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, a także w ramach dotacji z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.