Straszęcin już nie przyjmuje chorych na Koronawirusa

1 czerwca wznowiono funkcjonowanie Oddziałów Psychiatrycznych będących częścią organizacyjną ZOZ Dębica. Na początku epidemii trzy Oddziały Psychiatryczne w Straszęcinie decyzją Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart zostały przekształcone w związku z koniecznością zapewnienia opieki psychiatrycznej osobom dorosłym z całego województwa podkarpackiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Wszyscy przebywali w specjalnie wydzielonej części straszęcińskiej placówki. Nie stwierdzono jednak żadnego pozytywnego przypadku zarażenia COVID-19 u któregoś z pacjentów.

Teraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart zniosła obowiązek opieki nad pacjentami z województwa podkarpackiego przez Oddziały Psychiatryczne w Straszęcinie. Osoby z chorobami psychicznymi, u których podejrzewa się lub stwierdzono COVID-19 kierowane będą do najbliższego szpitala psychiatrycznego w stosunku do miejsca zamieszkania. Dla takich pacjentów będą wydzielone specjalne izolatki.

1 kwietnia informowaliśmy o wypowiedzeniach złożonych przez część lekarzy Oddziałów Psychiatrycznych w Straszęcinie należących do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Ich oświadczenie oraz komentarz dyrektora dębickiego ZOZ-u można przeczytać tutaj:

Koronawirus – Wypowiedzenia w Oddziałach Psychiatrycznych w Straszęcinie – oświadczenie lekarzy i komentarz dyrektora dębickiego ZOZ-u

Jak potoczy się sprawa złożonych wypowiedzeń? Czy zniesienie obowiązku obsługi pacjentów z podejrzeniem COVID-19 wpłynie na zmianę tej decyzji? O sprawie będziemy informować na bieżąco.