Stowarzyszenie Zielona Dębica zaprasza na Festiwal Kwiatów. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca od godziny 8 rano na dębickim rynku. W programie prelekcje o bardzo ciekawej tematyce:
- 8:00 Grzyby lecznicze i ich ekstrakty – naturo terapeuta Łukasz Mazur
- 8:30 Jakie to są kwiaty jadalne? – członek naszego stowarzyszenia, biolog Anna Kuźmik
- 9:00 Roślinna Supermoc – rola adaptogenów w naszym życiu – zielarka Domicela Długosz Rosada
- 9:30 Motylem jestem – biologia, ekologia i rola motyli – leśniczy Andrzej Trzeciak
- 10:00 W krainie kwiatów – występy dzieci z Miejskich Przedszkoli nr 4, 5 i 12 oraz Weldon Kids
- 11:00 występ grupy „Iskierczanie”
W czasie trwania wydarzenia zapraszamy na warsztaty:
- Warsztaty plecenia wianków, opasek, ozdób z kwiatów
- Warsztaty garncarskie – robimy flakony
- Warsztaty kulinarne z kwiatów
- Warsztaty florystyki
Ponadto zapraszamy wszystkich do akcji wymiany sadzonek. Każdy, kto ma nadmiar własnych sadzonek roślin może przynieść je i wymienić je na takie, których jeszcze nie ma. Dzieci zapraszamy na darmowe dmuchańce, kwiaty z baloników i watę cukrową. Dorosłych na doradztwo ogrodnicze, zakupy u hodowców i producentów roślin ozdobnych oraz zapoznanie się z ofertą producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wstęp wolny! Zapraszamy! Partnerami tego wydarzenia są: PWD Zgrana Paka działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, Lasy Państwowe, Wodociągi Dębickie, Dor-An, Iskierczanie, Transkop, Centrum Brukarsko-Ogrodnicze, Miejski Ośrodek Kultury Dębica.







