Festiwal Kwiatów na dębickim rynku – co kupowali mieszkańcy?

Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy na dębickim rynku odbył się Festiwal Kwiatów. Nie tylko sprzedaż roślin, ale również inne atrakcje. Warsztaty, muzyka i dobra zabawa – mieszkańcy nie mieli czasu, aby się nudzić. Z wydarzenia wyszli uzbrojeni w nowe sadzonki oraz dobre wspomnienia.

Na rynku oprócz stoisk z roślinami znalazło się również miejsce na antyki. Festiwal połączono z Dembicką Giełdą Staroci, podczas której można było nabyć przedmioty z dawnych lat, a także lokalne wyroby. Dzieciaki zabawiał Kinder Sid. Odbyły się także warsztaty – florystyka, plecenie wianków oraz nauka robienia budek dla pszczół.

Kwiaty, byliny ozdobne, a nawet palmy! Były tradycyjne rośliny upiększające polskie ogrody, a także nowości. Oprócz sadzonek handlowano również nawozami oraz sprzętem.

Festiwal miał na celu przede wszystkim promocję zachowań proekologicznych. Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Zielona Dębica.

Na Festiwal Kwiatów zaprosiło Miasto Dębica, Stowarzyszenie Zielona Dębica, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz PWD Zgrana Paka działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy.