Spotkanie po latach. Już niedługo kolejna okazja do wspomnień. Mechanik obchodzi jubileusz 80-lecia!

Po 25 latach powrócili w szkolne mury i ponownie zasiedli w ławkach. Klasa Technikum Budownictwa z Mechanika, która zdawała maturę w 1993 roku postanowiła spotkać się i odświeżyć wspomnienia. Chociaż wszyscy rozjechali się w różne strony Polski a nawet świata, regularnie powracają, by spędzić wspólne chwile. Wtedy wszystko odżywa na nowo.

Na spotkaniu po latach nie mogło zabraknąć dawnej wychowawczyni Krystyny Golemo oraz Bożeny Zielińskiej obecnej dyrektor szkoły. To była lekcja wychowawcza jak dawniej.

Absolwenci już niedługo będą mieli okazję, aby ponownie spotkać się w Mechaniku i to w jeszcze większym gronie. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy w tym roku obchodzi swoje 80-lecie. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się 13 października w godzinach przedpołudniowych Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Część oficjalna uroczystości odbędzie się w budynku szkoły. Zwieńczeniem imprezy  będzie Spotkanie Pokoleń o godzinie 18.00 w Restauracji Camelot. Na to wydarzenie zaprasza szkoła wraz z Radą Rodziców oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów.