[adrotate group="5"]
Strona główna Artykuł Spotkania czytelnicze w Publicznym Przedszkolu w Pustkowie pod hasłem „Warto czytać”.

Spotkania czytelnicze w Publicznym Przedszkolu w Pustkowie pod hasłem „Warto czytać”.

[adrotate group="5"]

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W dniach 20 i 22 maja 2019 roku w Publicznym Przedszkolu w Pustkowie odbyły się spotkania czytelnicze. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, nauczyciele, Pani Dyrektor Marta Gulis i Pani bibliotekarka Renata Skrzypek. Na spotkaniach zostały zaprezentowane książki dla najmłodszych
i odczytane fragmenty utworów: „Reksio”, „Pięciopsiaczki”, „Zabawny piesek”. Zainteresowania czytelnicze stanowią istotny element prawidłowego rozwoju dziecka. Badania dowodzą, że maluchy, którym czytano lepiej radzą sobie w szkole. To dzięki temu, że dziecko słuchając ćwiczy pamięć, koncentrację, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a także uczy się prawidłowego formułowania myśli, budowy zdań.  Głośne czytanie kształci podstawowe funkcje słuchowe, które mają duże znaczenie w nauce czytania i pisania oraz wpływają na umiejętność uważnego słuchania, a także  na rozwój uczuciowy dziecka. Podczas tych spotkań przedszkolakom towarzyszył pluszak pies Beethoven, z którym mogły sobie wykonać pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy za wspólne  czytelnicze spotkania.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/spotkania-czytelnicze-w-publicznym-przedszkolu-w-pustkowie-pod-haslem-warto-czytac-843.html

[adrotate group="10"]