Otwarcie placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Pustkowie – Osiedlu

reklama

W piątkowe, słoneczne popołudnie – 25 października br. dzieci, nauczyciele i rodzice z Publicznego Przedszkola w Pustkowie – Osiedla świętowali otwarcie nowego placu zabaw, które połączono z Jesiennym Świętem Szarlotki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Firmy Kronospan HPL, Urzędu Gminy w Dębicy, radni Gminy Dębica, ks. Proboszcz, dyrekcja ZSzOI w Pustkowie – Osiedlu, lokalne media.

Przedszkole po kompleksowym remoncie półtora roku temu  wzbogaciło  się o nowy plac zabaw, który został usytuowany na podwórku przedszkolnym, w otoczeniu lasu, a także mini sadu jabłkowego, który tej jesieni pojawił się koło budynku.  Plac wokół przedszkola jest sukcesywnie zagospodarowywany i upiększany.  Firma Kronospan HPL  aktywnie współpracuje z Zespołem Szkół w Pustkowie – Osiedlu w skład, którego wchodzi przedszkole. Firma przy pomocy nauczycieli zorganizowała konkurs plastyczny   i ufundowała atrakcyjne  nagrody. Ponadto była inicjatorem  akcji Bezpieczny Przedszkolak, wykonała i ufundowała kolorowe , trwałe banery  z pracami dzieci, które sprawiły, że teren wokół przedszkola stał się jeszcze  bardziej kolorowy i przyjazny dzieciom. Uwieńczeniem ponad rocznej współpracy jest ufundowanie  przez Kronospan HPL nowego palcu zabaw.

Przy tej okazji dyrektor Zespołu Szkół  - pani Agnieszka Kania podziękowała za współpracę organowi prowadzącemu – Gminie Dębica, Panu Sołtysowi, Księdzu Proboszczowi, Panu Hubertowi i Michałowi Liszczom z Firmy AURA, Spółdzielni Mieszkaniowej na czele z Panem Prezesem Zbigniewem Maślanką oraz wszystkim, którzy troszczą się o przedszkole, aby funkcjonowało bez zarzutu,  aby dzieci czuły się tutaj jak w domu, przychodziły z ochotą i radością.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez kierownik sprzedaży firmy Kronospan HPL – panią Jolantę Dobroń, przewodniczącego Rady Gminy –pana Piotra Żyburę, wicedyrektor Zespołu Szkół – Bożenę Maślankę oraz dwoje Przedszkolaków nastąpiło poświęcenie placu zabaw przez Księdza Proboszcza Romana Woźnego. Miłym akcentem upamiętnienia tego wydarzenia było posadzenie dwóch drzewek w mini jabłkowym sadzie  przez zaproszonych gości – panią Iwonę Zaworską z Kronospan HPL, panią Ewę Mucha z GZEASiP w Dębicy i pana  Piotra Żyburę. Po części oficjalnej dzieci mogły ,,wypróbować’’ nowy plac zabaw oraz uczestniczyć w jesiennych zabawach prowadzonych przez animatorów. A na koniec, po harcach na świeżym powietrzu wszyscy zebrani delektowali się smakiem pysznej szarlotki. Dzieci wróciły do domu z ekologicznymi torebkami wypełnionymi jabłkami ufundowanymi przez Firmę Kronospan HPL.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/otwarcie-placu-zabaw-przy-publicznym-przedszkolu-w-pustkowie-osiedlu-1202.html