Sportowcy z Powiatu Dębickiego nagrodzeni

Szkoła Podstawowa nr 5 z Dębicy nie ma sobie równych. Na Podsumowaniu Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2017/2018 placówka aż 2 razy stanęła na podium. Uczennice „piątki” zostały finalistkami w Igrzyskach Dzieci a także Młodzieży Szkolnej. Sportowców za zapał i sukcesywne dążenie do celu nagrodzono pucharami, dyplomami i nagrodami.

Wśród starszych uczniów swoją sprawnością fizyczną wykazał się uczeń z „Kwiatka” zdobywając I miejsce w licealiadzie. Sam Zespół Szkół nr 2 w Dębicy również ma się czym pochwalić.

Spore osiągnięcie na swoim koncie ma również drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy – IV miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w lekkoatletyce dziewcząt.

W roku szkolnym 2017/2018 Powiat Dębicki zajął II miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz uplasował się na III miejscu w Licealiadzie Młodzieży.

W ogólnej klasyfikacji bezkonkurencyjna okazała się młodzież z miasta Dębica. Spośród Uczniowskich Klubów Sportowych najwięcej medali w 2017 roku zdobyli zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Lekkiej Atletyki „Dębica” Korzeniowski.pl. Zawodnicy tej drużyny oraz tancerki  Mistrzowskiej Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance w Dębicy wystąpili podczas gali. Wręczono również nagrody Powiatowym i Gminnym Organizatorom Sportu a także nauczycielom, którzy motywują młodzież do działania.