Podsumowano sportowe osiągnięcia młodych zawodników z Powiatu dębickiego

Puchary, dyplomy i nagrody wręczono najlepszym młodym sportowcom z powiatu dębickiego. Na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2016/2017. Doceniono szkoły, organizatorów sportu i nauczycieli. Wyróżnienia przyznano również zwycięzcom w klasyfikacji gmin i klubów. Głównymi bohaterami wydarzenia byli jednak sportowcy. Mimo młodego wieku, wielu z nich już może się pochwalić dużymi osiągnięciami

W klasyfikacji szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy. To już kolejny rok, gdy reprezentanci „piątki” są bezkonkurencyjni w powiecie dębickim.

 W pozostałych dwóch szkolnych klasyfikacjach najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 3 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Najbardziej wysportowaną gminą jest natomiast miasto Dębica.

Sporo powodów do radości w ubiegłym roku szkolnym mieli zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Lekkiej Atletyki „Dębica” – Korzeniowski.pl. Osiągane rezultaty przełożyły się na pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów sportowych. MUKLA zwyciężyła trzeci raz z rzędu.

Młodzieżowy sport nie może się obyć bez zaangażowania powiatowych i gminnych organizatorów. Dyplom i gratulacje odebrał m.in. Marek Celejewski. Wyróżniony podkreślał, że w rywalizacji, również tej młodzieżowej, satysfakcja z osiąganych rezultatów jest najważniejsza.

 Tegoroczne powiatowe podsumowanie współzawodnictwa sportowego miało wyjątkową oprawę. Swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Dębickiego Klubu Kyokushin Karate. Zebrani obejrzeli również efektowne popisy tancerek z Image Dance.