Split Maraton – Ambasador Latoszyna Zdroju – Grzegorz Krycki

Split Maraton

Nasz Ambasador Latoszyna Zdroju – Grzegorz Krycki brał udział w maratonie w Splicie w Chorwacji w dniu 27.02.2022👏👏👍👍💪.Jest to jego cel nr 28 na liście biegów maratońskich jakie chce osiągnąć. I został osiągnięty🏆🏆!!!

Split Maraton zaliczony został z LATOSZYN ZDRÓJ… to tylko 42 km 195 m !!! Dziękujemy Grzegorz, że tak wspaniale reprezentujesz nasz Zdrój na całym świecie!!!

Split Maraton jest w tzw. Splicie Dioklecjana – czyli biegnie miejscami gdzie znajdują się zabytki z okresu cesarza rzymskiego Dioklecjana. Jest to certyfikowana trasa AIMS, która biegnie wokół półwyspu, na którym znajduje się miasto Split, z krótką wycieczką do Solin i zwiedzaniem Vranjicy (znanej jako Mała Wenecja ). Start i meta znajdują się na Rivie w Splicie, obok pałacu cesarza Dioklecjana (wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ), trasy prowadzą przez najpiękniejsze części miasta. W przeddzień maratonu 26.02.2022 odbył się półmaraton czyli biegi dla dzieci oraz rekreacyjne.Split maraton dołącza do World Marathon Majors – Wanda Age Group World RankingsWynik w Split Maraton zapewnia punkty w światowym rankingu AbbottWMM Wanda Age Group i może być częścią Twojej drogi do kwalifikacji do Mistrzostw Świata AbbottWMM Wanda Age Group.

https://www.facebook.com/splitmarathon/

Dziękujemy Grzegorz i dalszych sukcesów sportowych!!!

Źródło: https://latoszynzdroj.com/split-maraton-ambasador-latoszyna-zdroju-grzegorz-krycki/