Smacznie i kolorowo na Kiermaszu Wielkanocnym w dębickim Ekonomiku

reklama

Kiermasz Wielkanocny oraz Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową stał się już tradycją. Jak co roku, w Niedzielę Palmową w hali sportowej dębickiego „Ekonomika” zgromadzili się fani polskiej kultury. Na bogato zastawionych stołach znalazły sięregionalne wyroby, pachnące wypieki iprecyzyjnie wykonane ozdoby.

W tegorocznej, dwunastej edycji konkursu wzięło udział ok. 30 wystawców. Swoje umiejętności rękodzielnicze a także kulinarne zaprezentowali przedstawiciele stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, warsztatów terapii zajęciowej, szkół oraz osoby indywidualne.

Kiermasz Wielkanocny to nie tylko okazja do podziwiania talentów i pomysłów wystawców. Degustacja a także możliwość zrobienia zakupów przyciąga.

Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczestnicy Powiatowego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową otrzymali dyplomy i albumy „Kulinarne Wędrówki Po Podkarpaciu”. Dla laureatów przygotowano nagrody od Starosty Powiatu Dębickiego oraz prywatnych fundatorów. Jury konkursowe oceniało wystawców w czterech kategoriach: najpiękniejsza pisanka, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne.