Gwarnie i pięknie, czyli… Kiermasz Wielkanocny w dębickim Ekonomiku

reklama

Pisanki, stroiki, kartki świąteczne, pyszne wypieki i tradycyjne regionalne dania. To wszystko i wiele więcej można było zobaczyć na Kiermaszu Wielkanocnym w dębickim Ekonomiku. Nie obyło się oczywiście bez degustacji. Koła Gospodyń Wiejskich jak zwykle zadbały o podniebienia. Na kolorowych stołach nie zabrakło również rękodzieł. Najpiękniejsze zostały nagrodzone w 13. Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową.

Kiermasz Wielkanocny w Niedzielę Palmową to już tradycja. Mieszkańcy z całego Powiatu przychodzą do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, by podziwiać dekoracje, a także regionalne potrawy i słodkości. O muzyczny nastrój, przygrywając na ludową nutę zadbał Zespół Ludowy Morsy a także nieformalna grupa Łączy Nas Talent. Było gwarnie i bardzo świątecznie!

W tym roku swoje wyroby zaprezentowało blisko 40 wystawców. W Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową jury wybrało zwycięzców w czterech kategoriach: najpiękniejsze pisanki, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.