Sklep z towarami mieszanymi, sklep z towarami „kolonjalnymi” czy sklep z galanterią – tak w 20-leciu międzywojennym wyglądało przedsiębiorstwo handlowe Wojnarowskich w Pilźnie

Sklep z towarami mieszanymi, sklep z towarami „kolonjalnymi” czy sklep z galanterią – z tych miejsc składało się przedsiębiorstwo handlowe rodziny Wojnarskich, które prężnie działało w Pilźnie w okresie 20-lecia międzywojennego. Kolorowy szyld jednego ze sklepów, wyposażenie czy barwne plakaty reklamowe, które zachęcały do kupowania artykułów w sklepach Wojnarskich, to eksponaty, które można obejrzeć na najnowszej wystawie czasowej Muzeum Regionalnego w Pilźnie.

Rodzinie z bogatą tradycją kupiecką poświęcono sporo uwagi. Teraz zwiedzanie możliwe jest również w sieci. Podczas wirtualnych odwiedzin można zobaczyć jak w latach 20-stych na ziemi pilźnieńskiej wyglądał handel. Lwia część ekspozycji to reklamy graficzne, sporządzane na kartonie, szkle czy metalu. Nie brakuje również licznych akcesoriów i towarów sprzedawanych w ówczesnych sklepach. Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów własnych muzeum, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, a także kolekcji prywatnej mieszkańca Pilzna.