Rozstrzygnięcie konkursu „Woda i Praca”

Dzień Wody 2016

21 marca w Galerii „Raj” odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego i fotograficznego „Woda i Praca” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody. Organizatorem konkursu w którym wzięli udział uczniowie dębickich podstawówek były Wodociągi Dębickie we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespołem Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka.

Dzień Wody 2016 Dzień Wody 2016 Dzień Wody 2016 Dzień Wody 2016 Dzień Wody 2016

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 prac. W tym gronie znalazło się 15  prac fotograficznych (gimnazja i szkoły średnie), 80 prac plastycznych w kategorii klas I-III szkoły podstawowe, 75 prac plastycznych w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowe oraz jeden film „Skąd się bierze woda w kranie?”
W uroczystym wręczeniu nagród laureatom konkursu wzięli udział m.in. burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko oraz prezes spółki Wodociągi Dębickie Jacek Gil  
Obchody Święta Wody były okazją do zaakcentowania myśli przewodniej tegorocznego Światowego Dnia Wody, obchodzonego pod hasłem „Woda i Praca” –   jak wystarczająca ilość i poprawa jakości wody, może zmienić życie i źródła utrzymania pracowników, a w efekcie przekształcić społeczeństwa i gospodarki świata.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem korzystały z atrakcji, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z ZSZ nr 1 m.in. malowania gipsowych domków, malowania twarzy, składania robotów czy pokonywania torów przeszkód robotami lego. Na chwilę scena zmieniła się w wybieg, na którym uczennice ZSZ nr 1, występując w zaprojektowanych i uszytych przez siebie kreacjach, zorganizowały profesjonalny pokaz mody, wzbudzając prawdziwy zachwyt odwiedzających zarówno swoją uroda jak i kreacjami.

LISTA OSÓB NAGRODZONYCH  W KONKURSIE „WODA I PRACA”:

KONKURS PLASTYCZNY
1. Klasy I-III

Klara Podobińska SP 11 –  I miejsce
Maria Badowska SP 10 – II miejsce
Aleksandra Mytych SP 3 – III miejsce
Julia Dybowska SP 11 – wyróżnienie
Emilia Kisiel SP 11 – wyróżnienie

2.    Klasy IV-VI
Patrycja Kozioł SP 10 – I miejsce
Kornelia Kopera SP 11 – II miejsce
Amelia Wolak SP 9 – III miejsce
Michał Kiebała SP 11 – wyróżnienie
Natalia Krzyś SP 3 – wyróżnienie

KONKURS FOTOGRAFICZNY
Mikołaj Kania MG3 – wyróżnienie
Julia Żymuła MG1 – wyróżnienie
Natalia Ciak ZSZ nr1 – wyróżnienie
Klaudia Klabacha ZSE – wyróżnienie

KONKURS NA FILM
Julia Jamróz, Weronika Jamróz, Gabriela Górska MG1 – nagroda

 

źródło: UM Dębica