Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił na inauguracji Roku Władysława Strumskiego w Dębicy

Dębica zainaugurowała Rok Władysława Strumskiego pięknym koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W uroczystości wzięła udział rodzina oficera Armii Krajowej. Jego siostra Krystyna Krawczyk nie kryła wzruszenia odbierając z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka treść uchwały przyjętej przez Radę Miejską w Dębicy. W uroczystości wzięła udział także Wiesława Pawlus ps. Iskierka, która współpracowała z Władysławem Strumskim.

Koncert był także rozpoczęciem cyklu przedsięwzięć z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i wyrazem solidarności z narodem ukraińskim.

Na scenie Domu Kultury Mors wystąpiło kilkudziesięciu artystów. Dębiczanie usłyszeli m.in. „Warszawiankę”, „Hymn Polski Podziemnej” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Blisko półtoragodzinne widowisko publiczność przyjęła owacjami na stojąco.

Koncert był częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak ważna jest pamięć o polskich bohaterach mówi Stefan Bieszczad radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i młodzież ze Związku Strzeleckiego Strzelec

W czasie wydarzenia wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 przeprowadzili zbiórkę pn. „Dębica dla Ukrainy”.