Renata Żabicka po raz kolejny zaskoczyła dębiczan – Koncert Noworoczny Szkoły Muzycznej im. K. Pendereckiego w Dębicy

Tradycja Koncertów Noworocznych dębickiej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego trwa nieprzerwanie od 13 lat. W tym roku ta właśnie cyfra okazała szczęśliwą i w piątek „trzynastego” w sali widowiskowej Domu Kultury MORS po raz kolejny można było przeżyć to niesamowite wydarzenie. Zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Nie zabrakło również ciekawych opowieści, nowinek i śmiesznych żartów. Nawet prowadząca Renata Żabicka, która podczas gali zapowiadała, że w tym roku „zaskoczy tym, że niczym nie zaskoczy” nie dała się oprzeć pokusie i zrobiła niespodziankę wychodząc na scenę w biało-czerwonym stroju hokejowym. Nie ulega wątpliwości bardzo profesjonalnym – od kasku przez kij na szpilkach kończąc.

Część pierwsza noworocznej gali ściśle związana była z tradycjami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Druga natomiast wprowadziła publiczność w karnawałowy nastrój. Wystąpili zaproszeni soliści Katarzyna Plewniak i Tomasz Furman.

Wystąpili:

Część I

– Dziecięca Orkiestra Smyczkowa w skład, której wchodzą uczniowie PSM I st. w Dębicy, dyrygentem jest mgr Marta Fortuna,

– Chór PSM I st. w Dębicy w skład , którego wchodzą uczniowie PSM I st. w Dębicy. Dyrygentem jest mgr Alicja Stasiowska – Piwowar.

Część II:

Orkiestra Instrumentów Dętych, w skład której wchodzą uczniowie PSM I st. w Dębicy, a prowadzącym jest mgr Andrzej Korus oraz Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją mgr Stanisława Świerka.

Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci  Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpili zaproszeni soliści – Katarzyna Plewniak i Tomasz Furman.

Organizatorzy: Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy, Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.