Na scenie piraci i Freddie Mercury – Koncert Noworoczny 2023

Po prawie trzech latach przerwy, Koncert Noworoczny powrócił do Domu Kultury „MORS” w Dębicy! Pandemia to za mało, żeby wierni słuchacze zapomnieli o artystach z dębickiej szkoły muzycznej. Zarówno podczas popołudniowego, jak i wieczornego występu sala była pełna publiczności spragnionej nowych wrażeń estetycznych.

Zgodnie z osiemnastoletnią tradycją, koncert poprowadziła Renata Żabicka. W tym roku ulubiona konferansjerka dębiczan odkryła, że w końcu dopadło ją wypalenie zawodowe i kryzys wieku średniego.

Trzy zespoły, trzy orkiestry oraz chór. Zgromadzeni mieli okazję usłyszeć muzykę klasyczną, filmową oraz rozrywkową. Zgodnie z oficjalną nazwą koncertu, podczas wydarzenia nie zabrakło noworocznych życzeń – zarówno dla artystów, jak i publiczności.

Na występ zaprosił Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, Miasto Dębica oraz Rada Rodziców przy ZPSM w Dębicy, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy., a także Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.