Remonty w szkołach średnich powiatu dębickiego

Remonty w szkołach średnich powiatu dębickiego

Remonty w szkołach średnich powiatu dębickiego

03 października 2022

InformacjeOświata

Zespół Szkół Specjalnych przeprowadził się już we wrześniu tego roku do nowej siedziby wartej ok. 30 mln zł, ale Powiat Dębicki nie zapomina również o potrzebach pozostałych szkół, którymi zarządza. Ponad 741 tys. zł przeznaczono w ostatnich miesiącach m.in. na modernizację szkolnych elewacji, pracowni czy sanitariatów.          

Jeden z większych wydatków został poniesiony na naprawę kotłów, odświeżenie sal lekcyjnych, termomodernizację ściany frontowej i wykonanie wylewki w szatni szkolnej Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Wydano na ten cel dokładnie 183 953,59 zł.

153 134,46 zł kosztowały natomiast remont łazienki i sali gastronomicznej oraz modernizacja i adaptacja sieci elektrycznej w dębickim Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka.

Niewiele mniej, bo 149 999,99 zł, wydano z kolei na wymianę podłogi w hali sportowej Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy.

Kwotę 103 640,39 zł wyasygnowano na adaptacje pomieszczeń na salę lekcyjną, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i sufitu podwieszanego, a także na remont portalu wejściowego do II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy.

71 586 zł przeznaczono na remont pomieszczeń i ściany frontowej Centrum Kształcenia Zawodowego, 2 800 zł na renowację parkietu w Liceum Ogólnokształcącym im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie, a 541,68 zł na remont sal i gabinetu pedagoga w Zespole Szkół w Jodłowej.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy przeprowadzono wymianę gniazd w rozdzielni, modernizację sieci Wi-Fi, również naprawę i wymianę rur C.O. Pracami remontowymi objęto też szatnie, dach, monitoring, instalację elektryczną oraz elewację budynku, co kosztowało w sumie 46 697,99 zł.

22 828,44 zł wydatkowano na bieżące remonty sal, wykonanie dodatkowej kabiny prysznicowej dla młodzieży w internacie, układanie płytek, remont świetlicy i pomieszczeń na parterze internatu dębickiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II.

6 114,93  zł przeznaczono na remont urządzeń, malowanie i wymianę świetlików w salach lekcyjnych w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu.

W planie inwestycyjnym zabezpieczono także m.in.: 276 tys. zł dla ZS nr 2 w Dębicy na prace związane z budową parkingu oraz renowacją frontowej elewacji i 157 tys. zł dla ZSZ w Pustkowie-Osiedlu na budowę parkingu.

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/remonty-w-szkolach-srednich-powiatu,art-2739