Rekordowy budżet Powiatu dębickiego na 2018 rok

Przyszłoroczny budżet powiatu dębickiego zapowiada się rekordowo. Znalazło się w nim 159 mln złotych. W 2018 roku realizowanych będzie kilka dużych inwestycji. Na pierwszy plan wysuwają się zadania związane z infrastrukturą drogową i szkolnictwem. Rada powiatu dębickiego projekt uchwały budżetowej przyjęła jednogłośnie.

Jak dodaje wicestarosta Mateusz Pasek, budżet w takim kształcie jest możliwy dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków unijnych. Powiat dębicki w kolejnych dwunastu miesiącach nadal będzie zabiegać o fundusze zewnętrzne.

Jedną z głównych przyszłorocznych inwestycji w powiecie dębickim jest budowa łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód Zawada – Pustynia do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985 oraz łącznika A4 węzła Dębica-Zachód Straszęcin – Dębica. W sumie na ten cel udało się pozyskać blisko 40 mln złotych. Z kolei na powstanie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w budżecie zostało zapisane 2 mln zł. W planach jest budowa m.in. hali gimnastycznej, siłowni, sal do rehabilitacji i hydroterapii. Obiekt ma powstać przy ul. Parkowej w Dębicy. Nadchodzące dwanaście miesięcy to także okres intensywnych prac budowlanych w dębickim szpitalu. Powstaje nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. Koszt wykonania to blisko 20 mln zł. Powiat dębicki postarał się o 10 mln dofinansowania ze środków unijnych. Prace najprawdopodobniej zakończą się w listopadzie bieżącego roku.