Recytowali dla Niepodległej. 6. Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

Recytowali dla Niepodległej. W 6. Konkursie Recytatorskim Polskiej Literatury Patriotycznej wzięło udział blisko 30 uczestników. Swoje umiejętności zaprezentowali w Domu Kultury „Śnieżka”. Do artystycznej rywalizacji zaprosił Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej.

Zwyciężczynią Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Patriotycznej w kategorii klas VII-VIII została Natalia Więch z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepszy okazał się Paweł Borek z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Nagrody wręczono podczas Rautu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

ZWYCIĘZCY

w kategorii kl. VII i VIII szkół podstawowych:

I miejsce Natalii Więch z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

II miejsce Patrycji Wąsik ze Szkoły Podstawowej w Przeczycy oraz Michałowi Zołotarowi z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

III miejsce Kornelii Pych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy

ponadto jury postanowiło wyróżnić: Zuzannę Depowską ze Szkoły Podstawowej w Wiewiórce oraz Wiktorię Dobrzańską ze Szkoły Podstawowej w Korzeniowie

w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce Pawłowi Borkowi z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy

II miejsce Magdalenie Mazur z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

III miejsce Julii Sikorze oraz Alicji Wojnarowskiej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy

ponadto jury postanowiło wyróżnić: Zuzannę Borowiec, Zuzannę Blicharz i Emilię Węgrzyn z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.