[adrotate group="5"]
Strona główna Polecamy Radni Wnioskują o Odwołanie Starosty Powiatu Dębickiego

Radni Wnioskują o Odwołanie Starosty Powiatu Dębickiego

[adrotate group="5"]

Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Wspólnoty Ziemi Dębickiej oraz Ruchu Integracji Społecznej złożyli wniosek o odwołanie Andrzeja Reguły z funkcji Starosty Powiatu Dębickiego. O tym mówiło się już od dłuższego czasu. Zdaniem przewodniczącego rady powiatu, Mateusza Smoły sprawy przybrały tempa, a oliwy do ognia dolały ostatnie decyzje personalne i kadrowe.

Zgodnie z przepisami, zanim nastąpi głosowanie nad odwołaniem obecnego starosty musi minąć 30 dni.

Podczas czwartkowej sesji radni udzielili absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu staroście powiatu dębickiego 14 głosami za i 10 przeciw. Jednak już następnego dnia wpłynął wniosek o odwołanie włodarza, który przyjęto podczas poniedziałkowego nadzwyczajnego posiedzenia. Jego przegłosowanie wiąże się z odwołaniem starosty oraz całego zarządu Powiatu dębickiego.

[adrotate group="10"]