Rada Seniorów obradowała w Pustkowie – Osiedlu

Dnia 13 października br. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Rady Seniorów Gminy Dębica w siedzibie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu. Seniorzy zostali zapoznani z historią Kompleksu Basenów „NEMO”, który w tym roku świętował 10-lecie swojego istnienia oraz zachęceni do korzystania z oferty wypoczynkowej jaką oferuje kompleks.

Radni zostali zaznajomieni z niektórymi usługami jakie proponuje Centrum Usług Społecznych. Były to: mobilna usługa transportowa, door-to-door, świadczenie wspierające oraz świadczenie pielęgnacyjne. Podczas posiedzenia została poruszona kwestia powstającego Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Kochanówce „Bezpieczna Przystań”. Zaprezentowano etap budowy obiektu oraz przybliżono jego przyszłą ofertę. Następnie dr n. med. Paweł Nalepa zapoznał seniorów z oferowanymi usługami i możliwościami przychodni: NZOZ „Pod Jesionem”, znajdującej się w Zawadzie.

Kolejno przedstawiono program „Czyste powietrze”, który ma za zadanie wspierać termomodernizację starych budynków poprzez dofinansowanie zachęcające do ich remontu.

Na zakończenie poruszono temat prawidłowego oddawania głosów w wyborach oraz referendum. Zwrócono uwagę na to jak głosować aby oddany głos był ważny. Seniorzy wyrazili wdzięczność ze zorganizowanego posiedzenia oraz podziękowali za poruszenie ważnych i ciekawych kwestii.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/rada-seniorow-obradowala-w-pusktkowie—osiedlu-3675.html