Przegapiłeś termin wystawienia śmieci? Teraz będzie pamiętać aplikacja

Ciągle zapominasz kiedy pod Twoim domem pojawi się śmieciarka i zabierze zgromadzone odpady? Czy o dacie wystawiania kolorowych worków i kubłów ze śmieciami przypomina Ci ulotka przypięta do lodówki, a i tak niejednokrotnie w ostatniej chwili biegniesz na łeb na szyję by zdążyć przed odjechaniem samochodu zbierającego odpady? Teraz to może się zmienić. Wystarczy, że pobierzesz aplikację „Odbiór Odpadów Powiat Dębicki”, która będzie pamiętać o terminach wywozu śmieci za Ciebie. Z bezpłatnej usługi korzystają już mieszkańcy prawie całego powiatu. Skąd pomysł na aplikację i czy jest to ostateczna jej wersja, odpowiada jej autor, dębiczanin Piotr Michoń.

„Jakiś czas temu któryś z radnych złożył wniosek, aby burmistrz kupił aplikację dla mieszkańców, która będzie pokazywała terminy odbioru odpadów. Powiedziałem, ze szkoda wydawać pieniądze bo mogę taką zrobić za darmo. Pierwsza wersja pokazywała terminy tylko dla miasta Dębica. Po publikacji odezwał się do mnie radny z Żyrakowa Kamil Wolski i radny powiatowy z Brzostka Daniel Wójcik z pytaniem czy mógłbym zrobić taką aplikację dla ich gmin. Postanowiłem rozszerzyć moją aplikację na wszystkie gminy naszego powiatu. Na dzień dzisiejszy aplikacja pokazuje terminy odbioru odpadów wraz z informacją jaki rodzaj odpadów jest odbierany dla wszystkich gmin poza gminą Jodłowa, ponieważ ta jeszcze nie opublikowała terminów odbiorów na 2021 rok. Jak tylko taki harmonogram się pojawi to uzupełnię dane dla Jodłowej. Apka działa na urządzeniach z androidem, do działania potrzebuje tylko połączenia z Internetem”– mówi autor aplikacji Piotr Michoń

Żeby pobrać aplikację „Odbiór Odpadów Powiat Dębicki” wystarczy w swoim telefonie wejść w usługę „Sklep” i wpisać w wyszukiwanie „Odbiór Odpadów Powiat Dębicki” i kliknąć „zainstaluj”. Później wystarczy wybrać gminę i rejon w którym mieszkamy i z przyjemnością korzystać z ułatwienia.