Przedszkole i przychodnia już działają!

To było wielkie święto dla Gumnisk i Braciejowej! Po wielu latach starań i trzech budowy, w końcu otwarto nowy budynek wielofunkcyjny. Znajduje się on w pobliżu kościoła oraz orlika w Braciejowej i ma za zadanie spełniać podstawowe potrzeby mieszkańców. Jest tam przedszkole oraz przychodnia, a od 1 października również punkt apteczny. Na zewnątrz znalazło się też miejsce na parking oraz plac zabaw.

Budynek to źródło wytchnienia dla rodziców z terenu Gumnisk i Braciejowej, których pociechy od 1 września tego roku mogą uczęszczać na zajęcia blisko swojego miejsca zamieszkania. 50 dzieci podzielonych na grupę starszą oraz młodszą bawi się i uczy w nowo wyremontowanej placówce. Maluchy oraz wychowawcy korzystają z dwóch sal, zaplecza kuchennego i sanitarnego. Najmłodsi wiedzą już, które zakątki przedszkola są ich ulubione.

Przychodnia została przeniesiona ze starego budynku, który nie posiadał udogodnień dla ludzi starszych i niepełnosprawnych. W skład ośrodku zdrowia wchodzi gabinet lekarski, zabiegowy oraz dentystyczny.

Łopaty pod nową inwestycję wbito jeszcze w 2018 roku. Od tego czasu zmienił się projekt, dzięki czemu powiększono planowaną powierzchnię budynku. Firmie przeprowadzającej inwestycję udało się zakończyć budowę prawie cztery miesiące wcześniej niż przewidywano. Dzięki temu placówka była gotowa na przyjęcie dzieci od początku września.

Oficjalne otwarcie budynku wielofunkcyjnego odbyło się w ramach tegorocznych Dożynek Gminy Dębica. Po uroczystym przecięciu wstęgi i wycieczce po pomieszczeniach, mieszkańcy mieli okazję oglądnąć występ przygotowany przez przedszkolaki.